معرفی وبلاگ
این وبلاگ، پایگاه اطلاع رسانی آزمایشی مرکز فرهنگ و سیاست (جهاد دانشگاهی دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران) است. در این وبلاگ اخبار فعالیت‌های مرکز، اخبار دانشکده، مقالات و یادداشت‌ها و آثار دانشجویان و استادان انعکاس می‌یابد. امیدواریم در مدتی اندک این وبلاگ را به وب‌سایتی فعال و روزآمد تبدیل سازیم.
دسته
آرشیو
آمار وبلاگ
تعداد بازدید : 6722
تعداد نوشته ها : 1
تعداد نظرات : 0
Rss
طراح قالب
GraphistThem248

جمهوري اسلامي ايران داراي 6000 كيلومتر مرز خشكي و 2700 كيلومتر مرز آبي است. طولاني ترين مرز خشكي ايران با كشور عراق و كوتاه‌ترينِ آن با ارمنستان است. در سال‌هاي اخير، در پي درگيري‌ها، جنگ‌ها و تنش‌هاي بسيار در كشورهاي همسايه، مرزهاي ايران و تأمين امنيت آنها به چالشي جدي تبديل شده است.
به ويژه در سال‌هاي اخير متأثر از فضاي ناامني و ضعف دولت مركزي در پاكستان، توسعة فعاليت گروه‌هاي تكفيري در اين كشور، و... شكل‌گيري گروه‌هاي تروريستي در جنوب شرقي كشور موضوع تأمين امنيت مرزهاي شرقي، به ويژه مرزهاي كشورمان با پاكستان را به مسئله‌اي مهم بدل ساخته است.

شنبه نهم 1 1393
جهاد دانشگاهي دانشكده حقوق و علوم سياسي دانشگاه تهران با تاسيس مركز فرهنگ و سياست فعاليت‌هاي تخصصي - علمي گسترده‌اي را در زمينه مشاركت دانشجويان در فعاليت‌هاي علمي و فرهنگي دستور كار قرار داده است. تأسيس اين وبلاگ در راستاي تقويت همكاري و مشاركت دانشجويان و استادان در امور فرهنگي، تحقيقي، تأليف آثار علمي، برگزاري نشست‌هاي علمي و فرهنگي و انتشار نشريات و كتاب‌هاي تخصصي است. 
براي ارتباط با مركز مي‌توانيد با نشاني ايميل زير تماس بگيريد:
دسته ها : درباره ما
جمعه هشتم 1 1393
X